Tweede vignet Gezonde school voor locatie Rekkenseweg

De locatie Rekkenseweg van Het Assink lyceum in Eibergen heeft het tweede vignet Gezonde School behaald. Met het vignet Gezonde School laat Het Assink lyceum zien dat de school voldoet aan de kwaliteitscriteria die zijn opgesteld door deskundigen. De locatie Rekkenseweg is trots op dit behaalde resultaat! 
 
Werken aan gezondheid op school loont. Het draagt bij aan betere schoolprestaties, minder schooluitval en een gezondere leefstijl. Zo zorgt de locatie Rekkenseweg voor actieve en gezonde leerlingen, een veilige schoolomgeving, een fris klimaat én heeft de school aandacht voor de persoonlijke en sociale ontwikkeling van haar leerlingen. Deze school heeft speciale aandacht voor het themacertificaat ‘Bewegen en Sport’ en sinds kort ook ‘Voeding’.  

Van rolstoelbasketbal tot freerunning 

Teamleider Ronald van Beusekom: 'Er worden verschillende activiteiten ingezet. Zo hebben we buitenlesactiviteiten, pauzeactiviteiten of uitleen van spelmateriaal. Maar we hebben ook gastlessen en clinics van trainers en verenigingen uit de regio onder leiding van Sport Federatie Berkelland. Een voorbeeld van een niet-alledaagse schoolactiviteit is rolstoelbasketbal. Op deze manier maken we lichamelijke en psychische beperkingen bespreekbaar en gaan we daarna lekker actief aan de slag met een mini-toernooi rolstoelbasketbal. En hoe gaaf is het om een gastles te krijgen van freerunners. In de gymzaal leren de leerlingen toffe tricks. Dit zijn slechts een paar voorbeelden van de vele gave activiteiten die op school zo eens in de 2 à 3 maanden voorbij laten komen.' 

Gezonde keuze in de kantine 

In de kantine worden geen ongezonde producten aangeboden of verkocht en er wordt gestimuleerd zoveel mogelijk het meebrengen van verantwoorde lunchpakketten. Appels, bananen en mandarijnen heeft de school altijd voorradig. Ook zijn er regelmatig fruit- en groentesmoothies verkrijgbaar en worden gezonde broodjes aangeboden. Dit doet de school in samenwerking met de plaatselijke supermarkt.

Trots! 

Ronald van Beusekom is trots om een Gezonde School te zijn. ‘Vanaf 2017 hangt op de gevel van onze school het logo Gezonde School. Zo kan iedereen op het schoolplein zien dat onze school een gezonde school is! Wanneer het certificaat binnen is zullen wij onze huidige vignetten versterken en willen verlengen, maar we streven er ook naar om het vignet welbevinden binnen te halen omdat wij het erg belangrijk vinden dat onze leerlingen zich prettig voelen op onze school. En het mag duidelijk zijn dat een gelukkige leerling betere resultaten haalt.'

Gezonde School is een samenwerking tussen diverse landelijke organisaties. Wil je meer weten over (het vignet) Gezonde School? Kijk dan op www.gezondeschool.nl